O NASdr Adam Zemełka - doktor psychologii oraz doktor nauk o zdrowiu, pedagog resocjalizacyjny i socjoterapeuta. Ukończył szkołę psychoterapii poznawczo behawioralnej zaburzeń osób dorosłych (I stopień) oraz całościowy kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Wykładowca w Collegium Civitas w Warszawie oraz Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Interesuje się neuronauką stosowaną w psychoterapii, edukacji i rozwoju osobistym człowieka.

mgr Ewelina Wróbel - dyplomowany psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny i socjoterapeuta z uprawnieniami pedagogicznymi. Posiada uprawnienia do badań psychologicznych kierowców oraz terapii ofiar wypadków drogowych. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Doświadczona w prowadzeniu warsztatów i szkoleń, jak i w pracy z klientem indywidualnym. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe poprzez kształcenie na studiach podyplomowych oraz szkoleniach specjalistycznych. Posiada doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz z osobami z zaburzeniami psychicznymi.
W swojej pracy stara się czerpać z osiągnięć różnych nurtów psychologii. Skutecznie wdraża w kontakcie z klientami metody Racjonalnej Terapii Zachowań M. Maulstby'ego, Racjonalno- Emotywnej Terapii Zachowań Alberta Ellisa, Terapię Poznawczą Aarona Becka oraz terapię relacji z obiektem.


_____________________________________________

A teraz o tym, dlaczego zdecydowaliśmy się poprowadzić autoterapeutycznego bloga - opowiemy słowami dra Alberta Ellisa:

"...kiedy zacząłem wykorzystywać REBT w terapii moich stałych pacjentów, a także z ochotnikami, uświadomiłem sobie, że ludzie mogą korzystać z publikacji, nagrań i innych materiałów edukacyjnych, aby wspomóc swoją terapię oraz w ramach autoterapii. REBT bowiem to niezwykle edukacyjna metoda, co widać zarówno podczas trwania sesji terapeutycznej, jak i poza nią. Jej założenia można przystępnie wytłumaczyć [...] i może z nich korzystać większość ludzi, którzy chcieliby zastosować je w swoim życiu. Z kolei ci, którzy poznali już zasady tej metody, mogą ich nauczyć innych.[...]
Im więcej moi pacjenci uczyli o REBT innych, tym więcej też niejednokrotnie pomagali samym sobie. Jest to prawidłowość, która prawie sto lat temu zauważył znany edukator John Dewey - ucząc czegoś innych, sami sobie to lepiej przyswajamy. Ta prawda odnosi się szczególnie do REBT."
(A. Ellis, "Jak zadbać o własne szczęście, Kraków 2008, s. 128,129)

8 komentarzy:

 1. Gratuluję pomysłu, systematyczności w dodawaniu sesji i otwartego podejścia do ludzi,że naprawdę moga sami sobie pomóc mając dostęp do przystępnych w treści i cenie materiałów zawierajacych tą wiedzę,którą dysponują dobrzy terapeuci czy psycholodzy. Link do tych materiałów powinien wisieć w każdej przychodni zdrowia, a już szczegónie zdrowia psychicznego psychicznego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy:) Takie słowa zawsze dodają nam energii!
  Chcielibyśmy dotrzeć z naszym projektem do jak największego kręgu odbiorców, dlatego każda forma promowania autoterapii będzie mile widziana:) Naszą jedyną (i w pełni wystarczającą) motywacją jest chęć podzielenia się skutecznymi formami pomocy z wszystkimi, którym mogą dać nadzieję i siłę do działania. Na blogu nie było i nie będzie reklam. To nasza misja pro bono i tak pozostanie. Jeżeli znacie kogoś, kto potrzebuje impulsu do pracy nad swoimi kłopotami, podeślijcie mu koniecznie nasz adres. Każdy jest tu mile widziany i może korzystać do woli z naszych zasobów w taki sposób i w takim tempie, jakie są dla niego najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam! Bardzo dziękuję, za bloga. to fantastycznie , że to dzieje się naprawdę, taka kopalnia wiedzy za darmo! Jestem po wielu licznych terapiach (min. długa psychoanaliza) i jakoś do tej pory spojrzenie bahawiorystów mi nie odpowiadało. Widocznie dorosłam, bo teraz jest to dla mnie strzał w dziesiątkę. przypomniało mnie się szkolenie z NLP, które odbyłam 18 lat temu ale skutecznie o nim zapomniałam ponieważ to nie było moje. Obecnie borykam się z lękiem przed lękiem - jazda samochodem, i wiele innych nie uświadomionych. Wpisałam w wyszukiwarkę i zalazłam Was. Dziękuję! Myślę, że dorosłam do nowego szkolenia NLP Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, Bardzo dziękuje za Blog.
  Fajnie by było gdyby powstała choc jedna sesja o zaburzeniach hipochondrycznych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem terapeutą REBT (obecnie odbywam praktyki) i chciałabym potwierdzic, że terapia racjonalno-emotywna naprawdę przynosi efekty. REBT staje sie konkurencją dla modelu poznawczego (terapia poznawcza) Becka, który jest moim zdaniem bardzo dogmatyczny i skostniały. REBT zawiera w sobie elementy filozofii Sokratesa (warto poczytac o jego szkole filozoficznej), Stoików, Epikurejczyków oraz filozofii wschodu. Zmieniamy całe podejście do życia, swoja FILOZOFIĘ ŻYCIA, a nie tylko 'leczymy' objawy. Świetny blog, bardzo się cieszę, że psychoterapia REBT jest w Polsce propagowana (ja pracuję w Anglii). Oby blog pomógł jak największej liczbie osób :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam Was Droga Redakcjo! Proszę o więcej! Codziennie sprawdzam czy jest coś nowego... dużo Wam zawdzięczam. Pozdrawiam! unadarcy

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,
  Czy ta terapia prowadzona przez Państwa jest jakby kompletna? Czy można ją zacząć i nie rozczarować się że się nie skończy? Na pierwszy rzut oka wydaje się że prowadzona na blogu terapia urywa się. Czy tak faktycznie jest? Ostatni wpis jest chyba 2026 roku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mysle ze to bardzo na temat, autoterapia w formie pamietnika, darmowe www.confessional.pl

  OdpowiedzUsuń

Pierwszy w Polsce autoterapeutyczny blog oparty na Racjonalno-Emotywnej Terapii Zachowań doktora Alberta Ellisa to w zamierzeniu jego twórców miejsce przyjaznych spotkań. Jesteśmy otwarci na Wasze, drodzy Czytelnicy, komentarze. Pamiętajmy jednak, by nie zawierały treści wobec kogokolwiek obraźliwych. Czekamy także na Wasze pytania. Postaramy się szybko odpowiedzieć:)