sobota, 23 lutego 2013

23. LUTEGO: ŚWIATOWY DZIEŃ DEPRESJI

Z okazji Światowego Dnia Depresji, naszym wszystkim Czytelnikom, polecamy znakomity artykuł  Judyty Sierakowskiej pt. "Depresja klowna", który 26.11.2011 roku ukazał się na łamach polskiego wydania Focusa. Nie załączamy zdjęcia skulonej w kącie postaci ani szyby zalanej kroplami deszczu. Proponujemy zaczarowaną skrzynię, z której wylatują kolorowe motyle. 
Jeśli czujecie, że od dłuższego czasu brakuje Wam sił, myśleniu o przyszłości towarzyszy pesymizm, a przebywanie w towarzystwie staje się nie do zniesienia - być może warto zgłosić się po pomoc. Przed wizytą u lekarza lub psychologa, możecie samodzielnie wypełnić tzw. Test na Depresję (tj. Skalę Depresji doktora Becka), którą pobierzecie, klikając tu: SKALA DEPRESJI BECKA.
Polecamy również SESJĘ 26, którą poświęciliśmy modelowi depresji według Aarona Becka. 
Życzymy każdemu z Was siły potrzebnej, by uwierzyć, że "to" wkrótce minie.


"DEPRESJA KLOWNA"

Na depresję cierpią Jim Carrey, Woody Allen, Hugh Laurie i Billy Cristal. James Belushi, symbol amerykańskiego humoru, pogrążył się w chorobie po śmierci starszego brata Johna, aktora komediowego, który przedawkował kokainę i heroinę. Belushi był tak załamany, że na pewien czas wycofał się z zawodu.
Na depresję najprawdopodobniej cierpiał również Alfred Hill, znany jako Benny Hill. Aktor pracował kompulsywnie i cierpiał z powodu samotności. Komik i aktor Robin Williams, który miliony widzów rozśmieszał do łez choćby w tytułowej roli w filmie „Pani Doubtfire”, załamania psychiczne okupił uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. „Często człowiek, który potrafi znakomicie panować nad emocjami innych, którego podziwiają za aktorski talent i który przede wszystkim daje siebie innym, zaczyna sobie uświadamiać, że jego życie poza ekranem i sceną nie jest takie jaskrawe, barwne. Nie wszystko się udaje i nie ma równowagi między dawaniem i otrzymywaniem” – ocenia Aleksander Korniejew-Stahl, psycholog i coach. Niektórzy nawet nazywają smutek ciemną stroną bycia komikiem.
CZYTAJ DALEJ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pierwszy w Polsce autoterapeutyczny blog oparty na Racjonalno-Emotywnej Terapii Zachowań doktora Alberta Ellisa to w zamierzeniu jego twórców miejsce przyjaznych spotkań. Jesteśmy otwarci na Wasze, drodzy Czytelnicy, komentarze. Pamiętajmy jednak, by nie zawierały treści wobec kogokolwiek obraźliwych. Czekamy także na Wasze pytania. Postaramy się szybko odpowiedzieć:)